Hyundai i30 Direksiyon Arızası

Hyundai i30 direksiyon arızası neden oluşur?
Hyundai-i30 direksiyon arızasın oluşum sebeplerinden en bilindiği sürücünün araç kullanım stilidir. Demek istediğimiz şey direksiyonu tam sağ veya tam sol tur çevirdiğimiz zaman ya da aracımızı taşlı, bol topraklı yollarda kullandığımız zaman direksiyonumuzdan tıkırtı sesleri gelebilir. Ayrıca bazı servis veya tamirhanelerde yapılan hatalı onarımlar sonucunda da problemler oluşabilmektedir.

Hyundai i30 direksiyon arızasını nasıl anlarız?
Hyundai i30 ve bu tür araç kullananlar için belirtmek isterim ki direksiyon arızası oluştuğu zaman genellikle direksiyon kolonun da gerçekleşen ve direksiyon hareket ettiğin de duyulan sesler arızayı en basit şekil de anlamamıza olanak sağlar. Bu oluşan sesler direksiyon kolonundan geldiği gibi direksiyon kutusundan da gelebilir.

Hyundai i30 direksiyon tamiri
Direksiyon tamiri arızanın durumuna göre zaman alan bir süreç olabilmektedir. Öncelikle aracınızın hangi parçasın da sorun olduğu araştırılır. Arızaya neden olan parça bulunduktan sonra fiyat bilgisi sizlere sunulur. Sizin kararınız ile direksiyon arızasına neden olan parçası sökülür ve tamir kısmına geçilir. Tamir aşaması bittikten sonra aracın durumunu görmek için test ederiz. Tüm kontroller ve testler bitince ise size teslim ederiz.

Hyundai-i30 direksiyon bakımı
* Yağ seviyesi sık sık kontrol edilmeli
* Meydana gelebilecek aşınmalara karşı önlemler alınmalı.
* Direksiyon pompasındaki düzenek ara sıra incelenmeli
* Bozuk olduğunu düşündüğünüz yollar da dikkatli giderseniz arıza aşamasını geciktirebilirsiniz.

Direksiyon bakımı oldukça önemlidir. Kendi yaptığınız kontroller ve bakımlar sizlere ne kadar yeterli gibi gelse de tam olarak yeterli değildir. Uzman kişilere ara sıra kontrol ettirmeniz hem güvenli bir sürüş sağlayacak hem de aracınızda büyük problemler oluşmadan önce düşük maliyetlerle tamir ve bakım imkanı sağlayacaktır.

Aracınızda oluşan tüm direksiyon problemleri için bizi hemen arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.