Hidrolik Direksiyon Tamiri Nasıl Yapılır?

Hidrolik direksiyon nedir?

Hidrolik direksiyon 1952 yılında kullanıma başlamasından itibaren günümüzün en çok tercih edilen direksiyon sistemlerindendir. Hidrolik direksiyon sistemi komple hidrolik sıvısı ile çalışır. Kullanımı oldukça emeksiz olan bu direksiyon sistemi ile aracımıza rahatça yön verebiliriz. Hidrolik direksiyon güvenlik açısından da önemi çok büyüktür. Kısacası rahat yolculuk yapmamız için hidrolik direksiyon aracımızın vazgeçilmezlerindendir.

 

Hidrolik direksiyon ne işe yarar?

* Her hangi bir ani fren esnasın da hidrolik direksiyon sayesinde araç kontrolünü kolayca sağlayabiliriz.
* Sürücünün araç kullanımını rahatça gerçekleştirmesini sağlar.
* Direksiyon sertleşmesinin önüne geçer.
* Aracımızı park ederken de kolaylık sağlar.

 

Hidrolik direksiyon devre dışı kalırsa ne olur?

Hidrolik direksiyon devre dışı kalması direksiyonun hareketine engel olmaz. Fakat direksiyonumuzun zorlaşan hareketi yolculuk esnasın da canımızı sıkabilir. Bu olay kamyon, tır vb. ağır ticari araçlarda farklıdır. Bu denli araçlar da direksiyon hareketi mümkün değildir.

 

Hidrolik direksiyon arızası belirtileri?

Hidrolik yağ eksikliği ve sızıntı en başta gelen sebeplerden bir tanesidir. Bunun yanın da direksiyon pompasından seslerin gelmesi, direksiyonun hafifliğini kaybetmesi ve aracımız da bulunan arıza uyarı ışığının verdiği sinyaller de bizlere bir arıza olduğunu anlatır. Bu tarz problemlerde hemen servise başvurarak daha büyük sorunlara mahal vermeden hızlı ve kolay biçimde tamir, bakım ve onarımını yaptırabilirsiniz.

 

Hidrolik direksiyon tamiri nasıl yapılır?

Bu belirtiler sizin aracınız da var ise eğer hidrolik direksiyonunuz arızalıdır. Bazı durumlar da hidrolik yağ takviyesi sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Fakat sizlere tavsiyemiz en kısa zaman da servisimize sorunu bildirip tamir için gerekli kontroller ve bakımların yapılmasıdır. Direksiyonunuzda oluşan problemleriniz hakkında detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.