KIA Ceed Direksiyon Kutusu Boşluğu

KIA Ceed Direksiyon Kutusu Nedir?

Araç modeli KIA Ceed araç parçasının olmazsa olmazlarından birisi direksiyon kutusudur. Ne işe yarıyor diye sorarsak direksiyon milinin dönmesine ve aracın tekerlerinin hareket etmesi için verilen emri iletmesini elde eden düzeneğe verilen addır. Aracınızın direksiyon kutusuz herhangi bir hareketi söz konusu değildir. Aracımızın ana faktörlerinden olup işlevini iyi yapabilmesi için mekanizmanın sağlıklı biçimde çalışması için tüm kontrollerini yapmalıyız.

 

 KIA Ceed Direksiyon Kutusu Boşluğu Neden Oluşur ?

Bilmeliyiz ki KIA Ceed marka araçlarda gelen tıkırtı sesi sürekli oluşan ve devam eden bir olaydır. Bu oluşan seslerin sebepleri şunlardır;
* Rot millerinin gevşemesi
* Mil ve dişlilerde ortaya çıkan aşınmalar
* Toprak, çakıl dolu yollar da araç sürmek
Tabi araç kullanımının da bu boşluğa neden olmasının büyük bir rolü vardır. Direksiyonunuzu tam sağ-sol yapmamız bu boşluğun oluşum sebeplerindendir. Bu oluşan sesler zamanla artarak tıkırtı sesinin vurma sesine dönüştüğünü fark edeceksiniz. Ne kadar endişe edilecek bir durum gibi gözükse de KIA Creed marka araçlarda bu sorunun giderilmesini kısa süre içerisinde sağlıyoruz.

 

KIA Ceed Direksiyon Kutusu Boşluğu Nasıl Anlaşılır ?

Şunu bilmelisiniz ki direksiyon boşluğunu anlamamız aslında sandığımızdan daha kolay. Aracınızı kullanırken eğer direksiyon boşluğu var ise direksiyon da hakimiyet kurmamız için ufak direksiyon hareketleri yapmamız gerekli olacaktır. Bunun yanında direksiyonun da titrediğini hissetmemiz oluşan boşluğu anlamamıza yardımcı olur.

 

KIA Ceed Direksiyon Kutusu Boşluğu Nasıl Tamir Edilir?

Şunu söylemeliyiz direksiyon boşluğu probleminin başlangıç aşamasındayken tamir edilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde oluşan boşluk çoğalır ve oldukça da maliyetli bir probleme dönüşür. Tamir aşamasında öncelikle düzenek kontrol edilmelidir. Boşluğa neden olan parça tamir edildikten sonra sorun kolayca hallolur. Bizi hemen arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.