Direksiyon Kutusu Tamiri Yapılır Mı?

Direksiyon kutusu nedir?
Direksiyon kutusu tüm araçların ana parçalarından sadece bir tanesidir. Aracımız üzerindeki hakimiyeti sağlamamız için bu parçanın sağlıklı çalışması çok mühimdir. Araçların direksiyon kutusu olmadan hareket etme ihtimali yoktur. Direksiyon milinin dönmesi ile aracın tekerlerinin hareketi için emir verilir. Bu emri iletmesine yardımcı olan düzeneğe direksiyon kutusu denmektedir.

Direksiyon kutusu arızası neden oluşur?
Direksiyon kutusu arızası araçlar da sıklıkla rastlanan bir arıza biçimidir. Bu arızanın nedenlerinden bir tanesi direksiyon kutusunda bulunan dişlilerde meydana gelen aşınmalar olabilir ve ya yağın olması gerekenden daha az olması da bu arızanın oluşumuna katkı sağlar.

Direksiyon kutusu arızası nasıl anlaşılır?
Aracım da bulunan direksiyon kutusu arızalanırsa nasıl anlarım? Eğer anlayamazsam ya daha büyük arızalar oluşursa diye endişelenenlerdenseniz bunun ne kadar yersiz olduğunu hemen açıklayalım. Bu sorunu anlamak aslında hiç de zor değil. Eğer bu arıza yağ eksikliğinden ya da meydana gelen aşınmalardan gerçekleştiyse aracınızı kullanırken direksiyon hareketlerin de gıcırtı sesinin gelmesi ve bunun yanında direksiyon sertliği oluşması da sizlere bu arızanın varlığını bildirir.

Direksiyon kutusu tamiri yapılır mı?
Direksiyon kutusu bazı durumlar haricinde elbette tamir edilir. Bu durumlar direksiyon kutusun aldığı darbeler ve kırıklardır. Eğer ki direksiyon kutusu çok hasar görmediyse tamir ettirmeniz maddi açıdan da sizi zora sokmaz. Direksiyon kutunuz tamir edilemeyecek kadar hasarlıysa direksiyon kutunuzun değişimine sizi mecbur kılar. Arızayı ilk anladığınız da tamir ettirirseniz diğer parçaların zarar görmesinin de önüne geçersiniz. Bizi hemen arayarak direksiyon kutunuzla ilgili problemler, tamir, bakım, onarım ve değişim hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.