Volkswagen Golf 5 Tork Sensörü Arızası Nedir?

Volkswagen araçlarınızın genellikle verdiği arızalardan olan Tork Sensörü arızası biraz can sıkıcı olabiliyor. Bu arıza tamir edilebilir. Bu aracın bu arızayı neden verdiği, ve bu arızayı vermeden hangi işlem veya bakımların yapıldığı ve buraya darbe alıp almadığı da kontrol edilmelidir. Yani detaylı bir inceleme den geçmesi ve tek bununla kalmayıp işini profesyonelce yapan bir ekibin kontrolünden de geçmesi gerekmektedir. Bunları alanında ve işinde uzmanlaşmış kadromuz ile ayrıntılı şekilde yapmaktayız. Sizlere en iyi hizmeti kaliteli bir şekilde sunmak için çalışmaktayız.

Volkswagen Golf 5 Tork Sensörü Arızası Nedir Nasıl Anlaşılır diye sorarsanız aracınızın uyarı lambası yanar ve direksiyonunuz eskisine oranla daha da sertleşir. Döndürürken eskisinden çok daha fazla bir güç harcamanız gerekir. Bu durum sizi strese sokmasın. Tamiri usta ellerimiz ile eskisinden daha iyi olacak şekilde yapılmaktadır. Ama bu sensörün bazı durumlarında onarımı mümkün olmamaktadır. Bu yüzden detaylı bir kontrole girmesi gerekmektedir. Siz müşterilerimize düşen ise böyle olumsuz durumlar yaşamamak için arıza çıkmadan evvel ücretsiz arıza tespiti yaptırmanız faydalı olacaktır.

Golf 5 Tork sensörü araç içi iletişimi direksiyon kutusuna aktaran ve ona göre direksiyonunun yumuşama ve sertleşme hareketini düzenleyen bir parçadır. Genellikle kutusunun üzerinde olan tork sensörü arıza yapmaktadır. Bu daha önce tamir edilmiş rot başı veya ön takımdan parçaları değişmiş olan araçlarda sık rastlanır. Buna dahil olarak tümsek veya çukur gibi darbe oluşturacak yerlerden hızlı geçmiş araçlarda da bu arıza görülmektedir.

Tork sensörü zamanla yıpranan ve işlevini kaybeden bir parçadır, içinde çalışan fırçalar zamanla aşınıp iletkenliğini yitirir. Aracınızı Arı direksiyon servisimize getirdiğiniz taktirde hızlıca yazılımsal kontroller yapılıp arıza tespit ve onarıma başlanacaktır. Detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.