Caddy Tork Sensörü Arızası Nedir?

Caddy tork sensörü arızası genellikle yapılan onarımlardan sonra meydana gelen arıza türlerindendir. Caddy tork sensörü içerisinde bulunan kart oldukça hassastır, bu sebepten zamanla içerisindeki chipsetlerde hasara sebep olur. Bundan dolayı aracınızı profesyonel kişilere teslim etmezseniz yapılan ufak bir hata sonucunda gelen en ufak darbede tork sensörü arıza lambası yanabilir ve direksiyon sertleşebilir. Bu da cebinize ve aracınıza zarar demektir.

Böyle olaylarda direksiyon kutunuzun üzerinde bulunan tork sensörü tamir edilir. Arıza bilinen ve müdahale edilen bir arıza türü olmasına rağmen bazı tork sensörleri daha zor işlemlerden geçirilerek tamir edilmektedir bu yüzden süreleri uzayabilmektedir. Alanında tecrübeli ve uzman olan kadromuz sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.

Genellikle rot başı veya aks sökülürken daha sık karşılaşılan bir durumdur. Aslında direksiyon kutusuna bir müdahale olmasa dahi böyle bir durum gerçekleşebilir. Oldukça hassas bir parçadır. Eğer Caddy aracınızda tork sensörü sorunu yaşıyorsanız size en uygun adres Arı Direksiyon servislerimiz olacaktır.

Tork sensörü bozulması direksiyonunuzun sertleşmesine ve eskisine oranla daha fazla güç harcamanıza neden olarak araç sürüş konforunuza etki edecektir. Direksiyonunuzda kilitlenme gibi durumlar meydana gelmez ve sizi yolda bırakmaz. Bizi arayarak servisimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.