Muayene Öncesi Araç Kontrolü

Muayene Öncesi Araç Kontrolü 

Araçlarımız için son derece önem arz eden araç muayenesi, nasıl bir insan vücudu rahatsızlanıp doktora baş vurursa bu durum arabalar içinde hemen hemen aynıdır. Muayene araçlar için zorunlu bir eylemdir. 

Bu eylemi zamanında ve gerektiği gibi yapmak herkes için önemlidir. Bu önem arz eden durumun birde ön hazırlığı vardır. Ön hazırlık ise aracınızın muayeneye hazır hale gelmesini sağlar. 

Muayeneye girmeden bazı ön hazırlıklar yapılmaz ise aracınız muayeneye giremez, giremediği zaman da ise geçen her süre aleyhinize işler. Böyle bir durumun yani araç muayene öncesi kontrolün her zaman yapılması gerekmektedir. Yoksa muayene istasyonlarında sorun yaşamanız olasıdır.

Araç Muayene Öncesi Kontrol; aracınızın Muayene zamanı geldiğinde TüvTürk sitesinden randevu alabilirsiniz. Randevudan sonra, trafik cezası, motorlu taşıt vergisi ve köprü otoyol gibi borç bilgilerinizi sorgulamayı unutmayın.

Aksi takdirde Muayene işlemi gerçekleşmeyecektir. Yine araçlarımız için ciddi önem arz eden trafik sigorta işleminin geçerli olduğunu kontrol edin. Araç Muayene istasyonuna giderken, arabanızın ruhsatını ve kimlik kartınızı getirmeyi asla unutmayınız. Araç size ait değilse aynı takvimin aynı ayında sadece 2 tane araç Muayene ettirebilirsiniz. 

LPG‘li araç sahibiyseniz, LPG tankının ve regülatörlerinin marka ve seri numaraları okunabilir olmalıdır. Mevcuttaki kayıtlı olandan farklı bir tanksa ve bilgileri okunmuyorsa ayrıca yakıt sistemi montaj belgesinde istenir. Aracınızdaki LPG ruhsata işlenmiş olmalıdır. Aracınızda tadilat varsa kesinlikle ruhsata işlenmiş olmalıdır, bu işlem yapılmadıysa tadilat Muayenesine başvurulmalıdır. Son olarak tüm araç muayeneleri nakit olarak tahsil edilir.