Mekanik Direksiyon Tamiri Bakım Onarım Revizyon Servisi

Mekanik direksiyon tamiri bakım ve onarım hizmetleri

Mekanik direksiyon sistemleri araçların ilk çıktığı zamanlarda kullanılmaya başlanmış olan ilk direksiyon sistemidir. Günümüzde bazı araçlarda hala kullanılmakta olan mekanik direksiyonlar araçların en önemli parçalarından birisidir. 

Mekanik direksiyonlar sadece otomobillerde değil bir çok motorsuz taşıtta da kullanılmaktadır. Mekanik direksiyonlar sürüş konforu açısından fazla tercih edilmemektedir. Direksiyonların dönüşlerde yüksek güç gerektirmesi ve ani manevralardaki güçlük gibi etkenler nedeniyle mekanik direksiyonlar yerini hidrolik direksiyonlara bırakmış durumdadır. 

Mekanik direksiyonların parçaları olarak direksiyon dişli kutusu, direksiyon mili, direksiyon simidi, direksiyon rotları, rot başları, direksiyon amortisörü ve komuta kolu bulunmaktadır.

Günümüzde direksiyonun rot ayarıyla ilişkisi sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur. Bunun nedeni rot ayarının direksiyonu tam doğru açıyla çevirmesi ile ilgilidir. Rot ayarı mutlaka yapılmalıdır.

Yapılmadığında direksiyon dönüşlerinde veya virajlara girildiğinde yol tutuşunda büyük problemler meydana gelebilmektedir. Mekanik direksiyon sistemleri günümüzdeki hidrolik, elektronik ve elektrikli direksiyonların atası olarak kabul edilmektedir. Günümüzde yeni model araçlarda artık üretilmese de hala eski model birçok araçta kullanılmaktadır.

Mekanik direksiyonların bakım, onarım ve revizyonu çok önemlidir. En küçük sorunda can ve mal kaybı gibi büyük problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle direksiyon sorunları ciddiye alınmalı, bakımı aksatılmamalıdır. Arı direksiyon olarak mekanik direksiyon sistemlerinin tamir, bakım ve revizyonunu sağlamaktayız. 

Deneyimli ve uzman kadromuz ile sizlere en kaliteli mekanik direksiyon tamir, bakım, onarım ve revizyon hizmetlerini sunmaktayız. Mekanik direksiyonlarınız ile ilgili sorunlarınız hakkında bizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilir ve onarım maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.