Elektronik Direksiyon Tamiri Bakım Onarım Revizyon Servisi

Elektronik direksiyon tamiri bakım ve onarım

Hidrolik direksiyonların varlığı ile beraber araçların sürüşünde önemli bi rahatlık ve insan enerjisi azalsa da günümüzde dar sokakların fazlalığı, yakıt fiyatlarının sürekli artış göstermesi ve sürekli yoğunlaşan ve artık gösteren şehir içi trafikleri nedeniyle daha yumuşak ve kolay manevra yapabilen direksiyonlara ihtiyacın daha da artması ile birlikte hidrolik direksiyonların bir üst seviyesi olan elektronik direksiyonlar ortaya çıkmıştır. 

Elektro hidrolik direksiyon sistemleri olarak da bilinen bu direksiyonlar çok daha yumuşak şekilde ve daha az enerji harcamanızı gerektirerek sürüş konforunu önemli ölçüde artırmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi ise şehir içi yavaş kullanımlarda çok yumuşak olmasının yanında şehirler arası ve şehir içi hızlı kullanımlarda ise sert ve güven veren yapısı sizlere en iyi deneyimi yaşatmaktadır.

Elektronik direksiyon sistemlerinin çalışma yapısı hidrolik direksiyonlara çok benzer şekildedir.

Elektronik Direksiyon Tamiri Bakım Onarım İçin
Neden Arı Direksiyon?

Sistemde hidrolik pompa yerine elektrik motoru bulunmaktadır. Elektronik direksiyonlar elektrikli ve hidrolik direksiyonların birleşimi şeklindedir. Elektronik direksiyon sistemleri temel olarak direksiyon açı sensörü, araç hız bilgisi, dönüş hızı sensörü ve motor devri bilgisi bileşenlerden oluşur. Ana yapısında bulunan sensörler sayesinde direksiyonun destekleme kuvveti belirlenmekte ve elektrikli motora gönderilen akım miktarı buna göre belirlenmektedir. 

Böylelikle yavaş hızlarda ve park manevraları sırasında direksiyon aşırı yumuşak ve yüksek hızlarda hıza oranla sertlik olması sağlanmaktadır. Elektro hidrolik direksiyon sistemlerinde konfor ve güvenlik ön plandadır. Ayrıca motorda güç kaybı yaşanmamaktadır.

Elektronik direksiyonların bakım, onarım ve revizyonu çok önemlidir. En küçük sorunda can ve mal kaybı gibi problemlere neden olmaktadır. Bu nedenle direksiyon sorunları ciddiye alınmalı, bakımı aksatılmamalıdır. Özellikle sistem içerisindeki hidroliğin bir ömrü olduğu unutulmamalı ve değişimleri zamanında yapılmalıdır. Arı direksiyon olarak elektronik direksiyon sistemlerinin tamir, bakım ve revizyonunu sağlamaktayız. 

Deneyimli ve uzman kadromuz ile sizlere en kaliteli elektronik direksiyon tamir, bakım, onarım ve revizyon hizmetlerini sunmaktayız. Elektro hidrolik direksiyonlarınız ile ilgili sorunlarınız hakkında bizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilir ve onarım maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.