Direksiyon Pompası Satışı ve Direksiyon Pompası Yedek Parça

Direksiyon Pompası Yedek Parça Satışı

Direksiyon pompası (kanatlı pompa) veya paletli pompa olarak da bilinen, direksiyon sistemlerinin önemli parçalarındandır. Bu direksiyon pompası hareketli kayış ve kasnak yardımı ile gücünü motordan alır. Görevi ise aracın hareket enerjisini dönüştürerek hidrolik enerjiye çevirerek direksiyon sisteminin ihtiyaç duyduğu yüksek yağ basıncını oluşturmaktır. Araçlarınızın yükü doğrudan ön takım ve lastiklerinize aktarılmaktadır. Aracınızın yönünü değiştirmek için harekete geçtiğiniz zaman ciddi anlamda bir güç ile karşılaşıp çevirmekte zorlanıyorsunuz. Bu hareketi oldukça kolaylaştıran sizin ve sürüş keyfinizin en üst seviyede olmasını sağlayan direksiyon pompası günümüz direksiyon sistemlerimizin olmazsa olmazıdır. Bizlere oldukça konfor ve kolaylık sağlamaktadır. Bu parçaların satışını Arı direksiyon olarak yapmaktayız.

Günümüzde elektro mekanik direksiyon pompası olarak da karşımıza çıkabilir. Elektro mekanik direksiyon pompa sisteminde araç hızı arttıkça direksiyon sertleşerek yüksek hızlarda kontrolü kolaylaştırır.

Direksiyon Pompası İçin Neden Arı Direksiyon?

Bunun sebebi ise yüksek hızlarda sarsılma veya yanlışlıkla direksiyonun biraz fazla dönmesi sonucunda devrilme gibi problemleri ortadan kaldırmak için elektro mekanik direksiyon pompaları bu tür durumları ortadan kaldırır.

Hidrolik destekli direksiyon pompaları ise direksiyonu yumuşatma işlevinde elektrik destekli direksiyon pompalarından farklı olarak, içinde bir motor olmadığı için gücünü motor, kasnak ve kayış yardımı ile alıp işlevini yerine getirir. Bunun dışında hidroliğin basınç özelliğinden faydalanıp, hidrolik pompa yardımı ile sistemin ihtiyaç duyduğu yüksek basıncı sağlar.

Direksiyon sisteminizin en sağlam parçası olması nedeniyle arıza gösterme olasılığı otomobilinizin diğer parçalarına oranla daha düşüktür. Gerek elektrik destekli direksiyon pompaları gerekse de hidrolik direksiyon pompaları için yaşayabileceğimiz bazı arıza çeşitleri vardır. Bu arızalar şunlardır; direksiyon sertleşme hissiyatı, direksiyonunuzu eskisi gibi kolay ve rahat çeviremiyorsanız ve bu sertleşmeyle birlikte birde direksiyonunuzda ses duyuyorsanız direksiyon pompanızın arıza gösterme durumu yüksektir. Ayrıca direksiyon tepki hassasiyetinin azalması, U dönüş yaptığınızda bunu daha net anlayabilirsiniz. U dönüş yaptığınız yerlerden tek seferde rahatça geçerken iki hamle yapmaya kadar gidiyorsa durum arıza riski oldukça yüksektir. Aracınızın alt kısmına faklı bir sıvı birikmesi, böyle bir durumda direksiyon sisteminizde kaçak var demektir. Elektrik destekli direksiyon pompalarında basınç arttırıcı bir sıvı bulunmadığı için böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.

Direksiyon uyarı lambası, direksiyon sistemlerinizde çıkan problemleri siz hissetmeden ilk olarak sizi bilgilendirmek amacı ile uygulanan teknolojik bir yöntemdir. Arı Direksiyon olarak direksiyon pompalarının satışlarını yapmaktayız.