Direksiyon Kutusu Tamiri Bakım ve Onarımı

Direksiyon Kutusu Tamiri Bakım ve Onarımı

Aracınızın en önemli parçası olan trafiğe veya yolculuğa çıkmadan bakımlarının yapılması veya en ufak arızada baktırılması gereken ve uzman ve profesyonel ellerin bakması gereken bu önemli parça arabanıza yön veren, hareket kazandıran direksiyon sistemidir. Direksiyon sistemlerinin direksiyon kutusu tamiri oldukça önemlidir.

Araçlarınızın direksiyon kutusu arızası sizin can güvenliğinizi ve tek sizinle kalmayıp yanınızdaki kişilerin, trafikteki sürücülerin ve yayaların da can güvenliğini tehdit eden önemli parçaların başında gelir. Direksiyonunuzun tüm bakımlarını Arı Direksiyon olarak bizim alanında uzmanlaşmış profesyonel ekibimize gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Size en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyarız.

Direksiyon sisteminin en önemli parçalarından olan direksiyon kutusu, direksiyondan gelen yön hareketini tekerlere sağlıklı bir biçimde ulaşmasını sağlayan kilit parçadır. Aracınızın en önemli sistemlerinden direksiyon sistemi birçok önemli bileşenden oluşan büyük bir sistemdir. Haliyle bu sistemin en çok çalışan ve en çok arıza veren parçası direksiyon kutusudur.

Bu yüksek önem arz eden arızaların tabi ki önceden uyaran ufak arızalar olacaktır bu arızalardan bazıları şunlardır; direksiyon simidinde oluşan boşluk, aracın direksiyonunda bulunan 2cm’lik sağ ve solda olan boşluklar normal kabul edilmektedir. Araç hareket etmezken direksiyonda bulunan boşluklar da normal kabul edilir. Araç hareket halinde iken sürekli oluşan boşluklar direksiyon kutusunda arıza olduğunun belirtisidir. Bu boşlukların ana sebebi direksiyon mafsalının yıpranıp, direksiyon kutusunun aşınmış olmasındandır.

Direksiyon dönerken çıkan sesler, direksiyonunuzu çevirdiğinizde gelen metal sesi direksiyon kutusundan gelebilir. Çünkü direksiyon kutusunun içinde dişli gruplar vardır. Bu dişler aşınmış olabileceğinden sesler gelebilir. Bu sorun tek direksiyon kutusundan da olmayabilir aracınızın ön takımında da bir problem olabileceği ihtimali de vardır.

 

 

Direksiyon Kutu Tamir İçin Neden Arı Direksiyon?

Araçlarınızın direksiyonunun bazen sertleşmesi akıllara birçok sorunu getirebilir. Direksiyon sertleşmesi genellikle direksiyon hidroliğinin azalması, direksiyon pompasının arızalanması veya yine direksiyon kutusunun içindeki plastik sızdırmaz parçaların eskimiş olduğunun göstergesi olabilir. Direksiyon toparlanma sorunu, direksiyon kutusunda yaşanacak problemler ve aşınmalar direksiyonunuzun toparlanmasını zorlaştıracaktır. Ön takımdaki problemler de aynı sorunu oluşturabilir.

Direksiyon kutusunun maliyeti yüksek olduğundan tamirat yöntemi daha çok tercih edilmektedir. Daha uygun fiyatlara tamir edildiğinden araç sahipleri tamirata yönelmektedir. Direksiyon kutusu tamir edilip daha uzun süre daha kullanılabilir. Arı Direksiyon olarak sizlere alanında deneyimli ve uzman ekibimiz ile hizmet vermekte, direksiyon kutusu arızalarınızın giderilmesi ve tamiri konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Bizi hemen arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.