Araç Periyodik Bakım ve Detaylı Bakım Hizmetleri

Araç Periyodik Bakım Hizmetleri

Trafik hayatımızın bir parçası, trafikteki sürücülerin sürüş güvenliği ile birlikte yolcularında can güvenliği üzerinde hassaslıkla durulması gereken önemli konuların başında yer almaktadır. Arı Direksiyon olarak sizin güvenliğinizi dikkate önemseyerek araçlarınızın tüm arıza ve sorunlarını uzman ekibimizle titizlik içerisinde çalışarak sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız. Otomobillerinizin zamanla yollarda ve trafikte siz farkında olmadan bazı parçalarında yıpranmadan dolayı bazı arızalar meydana gelir. 

Bu küçük arızalar giderilmezse aracınızın büyük sorunlarına davetiye çıkarır. Büyük sorunlar masrafa yol açtığından sizi strese sürükler, buda hem güvenliğinizi hem aracınızı ve hem de psikolojinizi etkiler. Peki bu gibi sorunlar ile karşılaşılmaması için ne yapılmalı? Motorlu araçlarda önemli parçaların belirli aralıklarla kontrolünün sağlanması gerekir. Bu kontrollerle beraber bazı ayarlanmalar da yapılıp, arıza vermiş ya da eskimiş parçalarında değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca yağ değişimlerinin de zamanında yapılması önemlidir. Bu işlemlerin tümüne Periyodik Bakım denir.

Bu bakımın yani periyodik ve detaylı bakımın amacı araçlarınızın performans ve güvenliğini her zaman en iyi seviyede tutmaktır. Büyük arıza ve sorunlara neden olacak küçük problemleri ortadan kaldırmaktır. Aracın fabrika çıkışındaki haline uygun olarak çalışıp işlevlerini yerine güven vererek getirmesini sağlamak için belli aralıklarla yapılması gereken bakımlardandır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile aracınızın ömrünün artması, yakıttan tasarruf sağlanması sağlanır. Daha güvenli çalışması açısından uzman kadromuz ile tüm bakımları profesyonelce yapılmaktadır.

Periyodik bakım ve detaylı bakım araçlarımız için olmazsa olmaz olan bir bakım türüdür. Bu bakımda aracınızın şu bakımları sıklıkla yapılır. 1 yılda bir motor yağı ve yağ filtresi değişimi, 1 yılda bir hava filtresi kontrolü ve değişimi, klima polen filtresi kontrolü ve değişimi. Yakıt filtresi kontrolü ve değişimi, motor bakımı ve kontrolü, sıvıların kontrolü, fren sistemi bakımı, far ayarı ve aydınlatmaların kontrolü ve ön takım kontrolü gibi birkaç önemli kontrol daha yapılmaktadır. Bu kontroller düzenli olarak belirli kilometrenin dolumu sonucunda yapılmaktadır. Arı Direksiyon olarak uzman kadromuz ile değerli araçlarınızın bakımlarını profesyonelce yapılıp sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.