Ilgın Direksiyon tamiri bakım servisi Ilgın Eps direksiyon ,hidrolik direksiyon , Ilgın Elektirikli Direksiyon tamiri ve bakım servisi Ilgın Direksiyon Pompa tamiri ve bakım servisi

Hidrolik direksiyon sistemi, kullanılan aracın istenilen yöne kolay ve zahmetsiz bir şekilde yönlendiren bir sistemdir.
Hidrolik direksiyon sistemi bir nevi aracın klavuz ve yol gösterici sistemidir. Basit bir hidrolik direksiyon sistemi; direksiyon simidi, direksiyon dişli kutusu, direksiyon deve boynu kolları, rotlar ve tekerleklerden oluşur. Sorunsuz çalışan bir hidrolik direksiyon sistemi, aracın park edilmesi sırasında kolayca manevra yapabilmesini sağlamalı ve yüksek hızlarda hassasiyetini koruyabilmelidir. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan araçlar bir eski modellerine göre daha hafif ve daha konforlu halde tasarlanmıştır. Bundan dolayı hidroliık direksiyon sistemi de her geçen gün daha modern ve insan gücüne ihtyac duymadan aracı yönlendirebilecek şekilde daha hassas hale getirilmiştir. Bu hassasiyetin farkını bilmeden en küçük bir arıza esnasında müdahale edilmemesi durumunda en düşük bir ücret karşılığında yapılabilinecek bir işlem size dahabüyük sorunlara sebeb verebileceğinide bilmemiz gerekir.
Ilgın direksiyon tamir bakım servisi

Genelde Görünen Arızalar
•Direksiyondan tıkırtı sesi geliyorsa.
•Park esnasında direksiyon geri toplamıyorsa.
•Direksiyon çevirildiğinde her zamankinden fazla güç istiyorsa.
•Hidrolik direksiyon kutusu yada hidrolik direksiyon pompasında yağ sızıntısı varsa.
•Bozuk yol yüzeyinden dolayı gelen darbelerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesine neden oluyorsa.
•Araç dar ve virajlı yollarda sürülürken hidrolik direksiyon sistemi ön tekerlikleri çabuk, kolay ve hızlı bir şekilde çeviremiyorsa.

1140

Ilgın Direksiyon tamiri

Bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için aracamızı düzenli ve sürekli olarak kontrol etmek gerekir. Erken tesbit edilen bir arızaya bağlı bulunan parçanın diğer parçalara zarar vermeden müdahele edilip tamir edilmesi büyük ücretlere sebeb olacak başka bir parçanın arızalanması engellenebilir. Hidrolik direksiyon kutusu ve hidrolik direksiyon pompası herhangi bir arıza durumunda orjinal parçası tamir edilebilir. Böylece yedek parça aramaktan ve yüksek ücret ödemekten kurtulur, aracınızda orjinallığını korur. Önerimiz orjinal parçasının tekrar tamir edilmesidir. Piyasada bulunan Çin mallarından kaçınılması gerekir. Bire bir parçaların uyuşmamasından hariç uzun ömürlü olmayıp diğer orjinal parçaların bozulmasına sebeb olabilir. Anlatmadığımız bir nokta yada sizin bir durum veya sorunuz varsa bize ulaşabilir,sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı arz ederiz.

Ilgın Eps direksiyon tamir ve bakım servisi
Ilgın Elektirikli tamir ve bakım servisi
Ilgın Hidrolik direksiyon tamir ve bakım servisi
Ilgın Direksiyon pompası satışı

Bu sayfa ile alakalı sayfalar